You are currently viewing 2024-03-02 – 10 Strzałów ku chwale Ojczyzny

2 marca, dzień po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1.Szczeciński Klub Strzelecki wraz z Fundacją Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati” organizują pierwsze w 2024 roku wydarzenie z cyklu „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” na strzelnicy „Stary Bunkier” Fundacji „Semper Parati” w Szczecinie.

Impreza ma charakter otwarty. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 i strzelamy do godziny 15.00. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił po raz pierwszy zapewniamy przeszkolenie, a dla wszystkich nadzór doświadczonych instruktorów. Każdy uczestnik będzie miał możliwość oddania 10 strzałów z pistoletów lub karabinów bocznego zapłonu z mechanicznymi i otwartymi przyrządami celowniczymi. Nad strzelaniami będą czuwać nasi instruktorzy.

Podczas imprezy będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej Fundacji Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati”

Koszt imprezy:
– dla osoby dorosłej/dziecka – 20zł,
– dla osób posiadających własną broń i amunicję – 10zł. Broń wyłącznie bocznego zapłonu a amunicja miedziowana.

Zapraszamy do spełnienia  obywatelskiego obowiązku w myśl idei Marszałka Józefa Piłsudskiego  „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.

   „10 strzałow ku chwale Ojczyzny” odbędą się na strzelnicy Fundacji „Semper Parati” „Stary Bunkier” w Szczecinie.

Dojazd do strzelnicy: https://stary-bunkier.pl/dojazd/a

    „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zawody strzeleckie organizowane od 1932 przez Związek Strzelecki. Ich celem było propagowanie sportów strzeleckich wśród społeczeństwa. W przedwojennej Polsce uczestniczyły w nich setki tysięcy obywateli. Wówczas na ogłoszeniach o zawodach pisano: Kultywując sport strzelecki, spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny, a w dużej mierze wykonujemy wskazania Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”. Wojna przerwała tę tradycję. 1 marca została w Suchej Beskidzkiej wydobyta z czeluści niepamięci i powoli odżywa na polskich strzelnicach.

 

Kontakt: Mariusz@1sks.pl

Print Friendly, PDF & Email