You are currently viewing 2018.05.03 – 10 Strzałów ku chwale Ojczyzny

        3 maja, w dzień Święta Konstytucji 1. Szczeciński Klub Strzelecki wspólnie ze Strzelnicą „Military Area” Żabów organizują kolejne wydarzenie z cyklu „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”.

        Impreza ma charakter otwarty. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 i strzelamy do godziny 15.00. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił po raz pierwszy zapewniamy przeszkolenie, a dla wszystkich nadzór doświadczonych instruktorów. Każdy uczestnik będzie miał możliwość oddania 10 strzałów z karabinka AK popularnie nazywanego Kałachem lub jego szeroko rozumianej rodziny. Dla dzieci przewidujemy możliwość strzelania z kbksu.

        Podczas imprezy odbędzie się wystawa broni historycznej i współczesnej. To niezbyt częsta okazja do zapoznania się z wieloma rodzajami broni i zrobienia sobie pamiątkowych fotografii.

        Dla naszych gości przygotowaliśmy ognisko (jedzenie i picie goście przynoszą we własnym zakresie).

        Koszt imprezy:
– dla osoby dorosłej (AK) – 25zł,
– dla dzieci (KBKS) – 15 zł,
– dla osób posiadających własną broń (karabinek AK lub CZ vz. 58) i amunicję – 5zł.

      Zapraszamy do spełnienia  obywatelskiego obowiązku w myśl idei Marszałka Józefa Piłsudskiego  „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.

      Dojazd do strzelnicy: https://goo.gl/eM5hmr

      Serdecznie zapraszamy do spełnienia obywatelskiego obowiązku !

       „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zawody strzeleckie organizowane od 1932 przez Związek Strzelecki. Ich celem było propagowanie sportów strzeleckich wśród społeczeństwa. W przedwojennej Polsce uczestniczyły w nich setki tysięcy obywateli. Wówczas na ogłoszeniach o zawodach pisano: Kultywując sport strzelecki, spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny, a w dużej mierze wykonujemy wskazania Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”. Wojna przerwała tę tradycję. 1 marca została w Suchej Beskidzkiej wydobyta z czeluści niepamięci i powoli odżywa na polskich strzelnicach.

Print Friendly, PDF & Email