You are currently viewing 2018.03.03 – 10 Strzałów ku chwale Ojczyzny

 

3 marca, kilka dni po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1.Szczeciński Klub Strzelecki organizuje pierwsze w 2018 roku wydarzenie z cyklu „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Każdy z przybyłych w godzinach 10.00-15.00 będzie mógł po krótkim przeszkoleniu oddać 10 strzałów z karabinów kalibru 7,62×39 z mechanicznymi i otwartymi przyrządami celowniczymi. Wynik zostanie uwieczniony w komunikacie i potwierdzony dyplomem oraz tarczą. Nad strzelaniami będą czuwać nasi instruktorzy.

Organizator zapewnia ognisko. Napoje i aprowizację, każdy uczestnik przygotowuje własnym sumptem. W trakcie zawodów będzie miała miejsce wystawa broni historycznej i współczesnej. Koszt udziału w zawodach wynosi 25 zł (w tym zawarty jest koszt użyczenia broni i amunicji), dla osób z własną bronią i amunicją koszt wynosi 5 zł. W trakcie zawodów będzie miała miejsce wystawa broni historycznej i współczesnej.

        Zawody odbędą się z obserwatorem PZSS. Komunikat będzie ważny do przedłużenia licencji.

       Serdecznie zapraszamy do spełnienia obywatelskiego obowiązku !

Dojazd do strzelnicy: https://goo.gl/eM5hmr

      Dojazd i sposób dojścia na teren strzelnicy zaznaczony jest na mapie:


„10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zawody strzeleckie organizowane od 1932 przez Związek Strzelecki. Ich celem było propagowanie sportów strzeleckich wśród społeczeństwa. W przedwojennej Polsce uczestniczyły w nich setki tysięcy obywateli. Wówczas na ogłoszeniach o zawodach pisano: Kultywując sport strzelecki, spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny, a w dużej mierze wykonujemy wskazania Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”. Wojna przerwała tę tradycję. 1 marca została w Suchej Beskidzkiej wydobyta z czeluści niepamięci i powoli odżywa na polskich strzelnicach.

Print Friendly, PDF & Email