You are currently viewing 2019-11-10 – 10 Strzałów ku chwale Ojczyzny

Dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy zaprosić wszystkich miłośników strzelectwa, a także tych którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z tarczą, na ostatnią w tym roku imprezę strzelecką  z serii „10 Strzałów ku chwale Ojczyzny”. Organizatorem jest 1.Szczeciński Klub Strzelecki oraz Fundacja Edukacji Strzeleckiej i Historycznej „Semper Parati”.

Impreza ma charakter otwarty. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 i strzelamy do godziny 15.00. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił po raz pierwszy zapewniamy przeszkolenie, a dla wszystkich nadzór doświadczonych instruktorów. Każdy uczestnik będzie miał możliwość oddania 10 strzałów z karabinów AK47 i SKS z mechanicznymi i otwartymi przyrządami celowniczymi. Dla dzieci przewidujemy możliwość strzelania z karabinu bocznego zapłonu .22lr.

Dla naszych gości przygotowaliśmy ognisko (jedzenie i picie goście przynoszą we własnym zakresie).

Koszt imprezy:
– dla osoby dorosłej – 25zł,
– dla dzieci – 15 zł,
– dla osób posiadających własną broń i amunicję – 5zł.

Zapraszamy do spełnienia  obywatelskiego obowiązku w myśl idei Marszałka Józefa Piłsudskiego  „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”.

„10 strzałów ku chwale Ojczyzny” odbędą się na strzelnicy Jancykówka Koła Łowieckiego „Daniel” koło Stargardu. 

Dojazd do strzelnicy: https://1sks.pl/dojazd-do-strzelnicy-jancykowka/

„10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zawody strzeleckie organizowane od 1932 przez Związek Strzelecki. Ich celem było propagowanie sportów strzeleckich wśród społeczeństwa. W przedwojennej Polsce uczestniczyły w nich setki tysięcy obywateli. Wówczas na ogłoszeniach o zawodach pisano: Kultywując sport strzelecki, spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny, a w dużej mierze wykonujemy wskazania Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Każdy żołnierz obywatelem – każdy obywatel żołnierzem”. Wojna przerwała tę tradycję. 1 marca została w Suchej Beskidzkiej wydobyta z czeluści niepamięci i powoli odżywa na polskich strzelnicach.

Print Friendly, PDF & Email